Strašák EET a kde začít?

29.12.2019

Od 1.5.2020 se bude týkat evidence tržeb "EET" většiny podnikatelů. Už teď se můžete připravit a beztrestně si vyzkoušet různé aplikace a řešení. Nebo jen zjistit, co vše je potřeba předem zařídit a podle toho jednat s dostatečným předstihem. 

Některé kroky musíte absolvovat pouze jednou a některé častěji. Platnost certifikátu je omezena a také v případě nenadálých situacích je potřeba některé kroky opakovat. 

V podrobném manuálu jsem popsala krok po kroku včetně foto-návodu co je třeba udělat. Jsou tam i možnosti evidování tržeb a poznatky z provozu EET. Vše v jednom dokumentu s popsanými kroky,vzor účtenky a platná legislativa.

(Manuál můžete zakoupit v sekci E-book)Zde je stručný seznam co vše je potřeba zaříditt:

První krok:

Získat od finanční správy autentizační údaje. Tzn. buď si udělat návštěvu na úřad nebo požádat prostřednictvím datové schránky. 

Druhý krok:

Mít vybrané zařízení pro evidenci tržeb na míru svému podnikání. Ne vždy první řešení je to nejlepší. Doporučuji přečíst recenze na zařízení nebo se s někým poradit. Trh je doslova přehlcen nabídkami a orientovat se v nich je těžké.

Třetí krok:

Přihlášení se na stránky správy EET a vytvořit si provozovnu dle svého podnikání.


Čtvrtý krok:

Vytvořit certifikát a nahrát jej do zařízení pro odesílání tržeb.


Pátý krok (dobrovolný,ale důležitý):

Vše otestovat a překontrolovat. Ideálně s dostatečným předstihem před ostrým spuštěním. Zbytečné chyby se mohou následně prodražit.


Věřím, že vše bude u Vás probíhat hladce a nedostanete se do následných problémů. 

Ignorantia juris non excusat neboli Neznalost práva neomlouvá.